OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Żyj zdrowo – pamiętaj o odpoczynku

sty 2, 2018Uncategorized0 komentarzy

Częścią zdrowego stylu życia jest oczywiście odpoczynek, a także pojednanie się z naturą. Bogactwo urokliwej przyrody, świeże, zdrowe powietrze niewątpliwie pozytywnie wpływa na każdy umysł i organizm. Pozwala ukoić myśli, wyciszyć się psychicznie i poprawić swoje zdrowie.
Zawsze raczej powinno się wypoczywać aktywnie, zarazem przyjemnie – uświadamiamy, że jest możliwe. Długie spacery po najpiękniejszych okolicach, jazda na rowerze, czy pływanie w basenie, rolki mogą znacznie odprężyć każdego. Oczywiście bierny odpoczynek, m.in. w formie siedzenia w wygodnym fotelu na zewnątrz także jest czasem dobry i wcale nie trzeba z niego rezygnować, ale także lepiej go nie nadużywać. Szacuje się, ze w ciągu dnia powinno się poświęcić chociaż kilkanaście minut na gimnastykę, czy krótki spacer.
Doskonale wiemy, że nie każdy może pójść na upragniony urlop wtedy, kiedy by chciał i na tak długo, jakby chciał. Wtedy należy poświęcić chociaż tą wspomnianą minimalną dawkę czasu na ruch.

Jakie korzyści wynikają z aktywności fizycznej?

Regularna aktywność fizyczna powoduje, że tkanka tłuszczowa się nie gromadzi, a nadwaga nie ma prawa wtedy nikogo dotknąć. Podczas bycia w ruchu krew w znacznie szybszym tempie przepływa w naczyniach krwionośnych, a przez to tkanki są bardziej ukrwione. Ruch powoduje, że wydzielają się hormony szczęścia, co wpływa na poprawę nastroju. Gdy jednak przez wiele obowiązków osoby nie mają czasu, by uprawiać sport na co dzień, powinni zwiększyć aktywność kiedy uda im się wybrać na urlop.

 

Jeśli trafi się możliwość wyjazdu w jakieś wypoczynkowe miejsce, warto skorzystać i dobrze zagospodarować sobie ten czas. Najlepiej wybrać miejsce, w którym kiedy będzie się miało chęć na odpoczynek w ciszy, będzie to możliwe, a kiedy będzie się miało chęć nieco bardziej rozerwać, wybrane miejsce również nam to umożliwi. Ludzie są obecnie bardzo zapracowani, dużo myślą o obowiązkach i żyją w pośpiechu. Bywa tak, że nawet zabierają ze sobą pracę na wakacje. Jadą, by wypocząć, ale świadomość, co może teraz dziać się w pracy, czy może na skrzynce mailowej znajdują się jakieś ważne wiadomości nie bardzo pozwala im na całkowity odpoczynek.

Udając się jednak na urlop, trzeba powiedzieć sobie jaki jest cel tego wyjazdu – wyjeżdżamy, bo chcemy odpocząć, poświęcić czas rodzinie i zadbać o zdrowie. Wszystko to, co dotyczy domu, zostaje właśnie tam i tak samo musi być w przypadku pracy.
Czasem zbyt silne przemęczenie może powodować, że będziemy mniej wydajni, nasze samopoczucie będzie nie najlepszy, a humor znikomy. Nie możemy przemęczać się na urlopie. Aktywność fizyczna, która jest wskazana powinna przejawiać się w takich formach, które nie będą wymagały od nas większego skupienia.

Zapraszamy Państwa na przyjazd do ośrodka wypoczynkowego Puszczyk w Sierakowie. Okolica wyróżnia się bogactwem naturalnym i wieloma ścieżkami spacerowymi oraz trasami rowerowymi. Każdy pobyt może być tu doskonałą terapią, po której osoby powrócą do domów zadowoleni, wypoczęci i o dobrym zdrowiu. Wtedy każdy organizm będzie miał szansę na znacznie lepsze funkcjonowanie, procesy wewnętrzne będą właściwie działać, umysł będzie pracował wydajniej, dzięki czemu człowiek po prostu przepełniony będzie samą pozytywną energią.
Zmiana miejsca pozytywnie może wpłynąć na każdą osobę. Zdobywamy tam nowe doświadczenia, przeżywamy ciekawe przygody, poznajemy nowe miejsca i przestawiamy się w pełni na tryb wypoczynkowy.

Serdecznie zachęcamy Państwa na przyjazd do nas!

Zadzwoń i zarezerwuj