OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Wyjazd integracyjny, który wzbudzi zainteresowanie odbiorców

mar 23, 2023Uncategorized0 komentarzy

Organizowanie wyjazdów integracyjnych w miejscach pracy to bardzo dobra forma motywowania, doceniania i nagradzania pracowników za pracowanie na wspólny sukces firmy. W jaki sposób je zaplanować, aby skutecznie zachęcić do nich każdą osobę z zespołu, a także, aby były one w efekcie owocne dla firmy?

Wyjazd integracyjny w zasadzie nie jest wyjazdem służbowym, a więc nikt nie jest do niego zobowiązany. Każdy może podjąć dobrowolną decyzję, czy się na niego wybiera, czy też nie i szef nie może w żaden sposób karać go za to, że ten ostatecznie odmówi udziału, bo w końcu obecność na tego typu wyjeździe powinna wynikać z własnych chęci, a nie z przymusu. Jednak co to za integracja zespołu, który na wyjeździe nie pojawi się w komplecie? W wyjeździe integracyjnym chodzi o to, aby każdy mógł bliżej się poznać i aby poprawiły się ogólne relacje między wszystkimi pracownikami. Dobrze by było, aby więc nikogo nie zabrakło. Trzeba więc zaplanować ten wyjazd tak, aby każdy zechciał się na niego udać.
Osoby, które na co dzień ze sobą pracują zazwyczaj sami są chętni do tego, by się integrować. W końcu spędzają ze sobą dużo czasu w tygodniu, więc dla własnego komfortu, wolą zadbać o lepszą atmosferę w pracy. Oczywiście są też takie zespoły, które zupełnie się nie dogadują i wtedy taki wyjazd może niewiele zdziałać. Należy nad takim zespołem pracować od samego początku, a zauważalne efekty wzmacniać właśnie wspólnymi wyjazdami. Pracownicy jednak ci, którzy sami z siebie dbają o dobre relacje między sobą, chętnie dzielą się swoimi zainteresowania i próbują lepiej się poznać. Nie da się nie zauważyć, że wyjścia poza pracą skutkują bardzo dobrymi rozmaitymi pomysłami.

Taki wyjazd szczególnie zaleca się większym firmom, w których trudno o to, by na co dzień w pracy każdy mógł się ze sobą poznać. Jeżeli z kolei firma jest dynamicznie rozwijającą się jednostką i stale zatrudnia nowe osoby, także powinna w takich okolicznościach organizować integracje. W ramach wspólnych wyjazdów każdy będzie miał szansę dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, zakolegować się, przez co przyjemniej będzie każdemu przychodziło się do pracy i razem pracowało na sukces. Zespół, który nie potrafi ze sobą rozmawiać, będzie miał problem, żeby porozumieć się w niejednej ważnej biznesowej kwestii. Nie da się nie zauważyć, że zespół, który nie jest przywiązany do siebie i do miejsca pracy, generuje po prostu gorsze wyniki biznesowe. Dlatego dbanie o atmosferę w pracy poprzez organizowanie wspólnych wyjazdów o ciekawym planie, jest bardzo ważne.
Zaleca się organizowanie takich wyjazdów na okres ok. 3 dni. W tym czasie można się realnie zintegrować. Jeśli chodzi o miejsce – coraz częściej firmy stawiają na spokojniejsze miejscowości, aby móc bardziej się wyciszyć i poczuć większą prywatność.

Co można robić podczas tego typu wyjazdów? M.in.:
– urządzać spływy kajakowe
– wyjść na koncert
– urządzić warsztaty
– zorganizować karaoke
– zorganizować gry zespołowe.

Wiele jest pomysłów na to, by zespół ciekawie spędził czas w ramach takiego wyjazdu i mógł wspólnie porobić coś, co każdego dodatkowo nauczy wspólnej pracy – o nieco innym charakterze. Podczas takiego wyjazdu z pewnością każdy poczuje się swobodniej niż w pracy i łatwiej nawiąże ze sobą kontakt. Każdy spojrzy na siebie z zupełnie innej perspektywy i pozna się „od nowa”.

My proponujemy Państwu na integrację spokojny, urokliwy Sieraków, w którym z pewnością każdy zespół ma szansę na owocną współpracę nad swoimi relacjami. Zapraszamy również do ośrodka wypoczynkowego Puszczyk – pełnego atrakcji i przytulnej atmosfery!

Zadzwoń i zarezerwuj