OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Poradnik dla turystów

wrz 20, 2019Uncategorized0 komentarzy

Trwają wakacje, a więc okres intensywnych wycieczek. Czy wiecie, w jaki sposób należy się do nich przygotować, aby były one udane? Jeśli nie, zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego wpisu.

Pomysły na wycieczki
Bez wątpienia, wybierając się na jakąkolwiek wycieczkę – krótszą, czy też dłuższą, np. kilkudniową, zawsze należy mieć opracowany dokładny plan. Naprawdę będzie on bardzo pomocny. Znajdując się pierwszy raz w nieznanym miejscu, nie mając żadnego pomysłu, co można tam robić i nawet nie orientując się, co w ogóle się tam znajduje oprócz miejsca, w którym się zatrzymaliśmy, można poczuć się nieco zagubionym. Plan spędzania czasu podczas danej wyprawy jest kluczowy. Nawet, gdy zdecydujemy się podróżować autostopem – wiemy, gdzie chcemy dotrzeć, a więc powinniśmy mieć w związku z tym także przygotowany mały harmonogram w głowie odnośnie tego, co będziemy robić po dojechaniu na miejsce.

Plan jest nam również potrzebny podczas pakowania się w daną podróż. Wiadomo, że zupełnie inne rzeczy znajdą się w naszej torbie, gdy pojedziemy nad morze, a inne, gdy udamy się w góry. Odpowiednio wcześniej sporządźmy listę z wszystkimi potrzebnymi rzeczami – dzięki temu prawdopodobnie o niczym nie zapomnimy. Pakowanie walizek na ostatnią chwilę to bardzo zła opcja. Spakujemy wtedy prawdopodobnie wszystkie oczywiste rzeczy, ale zapomnimy o drobiazgach, takich jak np. ładowarka do telefonu, czy też o rzeczach, których nie zawsze na co dzień używamy, ale które mogą nam się przydać, np. jakieś leki przeciwbólowe. Kiedy nagle znajdziemy się tak daleko od domu i zorientujemy się, że tego wszystkiego nie mamy, z pewnością nie będziemy zadowoleni. Także pamiętajmy – po pierwsze liczy się plan i jeszcze raz plan!

Wycieczka
Jeżeli na naszą podróż wybraliśmy jakiś środek transportu publicznego, np. pociąg, pamiętajmy o tym, żeby bacznie pilnować bagaży. Nie opuszczajmy przedziału, zostawiając nasze torby bez opieki. Nigdy nic nie wiadomo, a zagrożenia czasem czyhają z wielu stron. Nie chcielibyśmy w końcu na miejscu zorientować się, że nie mamy portfela, czy innych wartościowych rzeczy.

Jeśli natomiast przemawia do nas turystyka piesza i to właśnie na nią postawimy, pamiętajmy po prostu o wygodnym plecaku, do którego zabierzemy najpotrzebniejsze rzeczy. Musi on dać nam możliwość wykonywania swobodnych ruchów, a wszystko, co do niego włożymy, musi być naprawdę nam bardzo potrzebne. Nie zabierajmy zbędnych rzeczy, które tylko dodatkowo obciążą nasz plecak. Wybierając się w taką podróż, nie można zapomnieć o wygodnym obuwiu, plastrach na odciski, czy też o dodatkowej bluzce. Warto również wziąć ze sobą mapę. Telefon komórkowy w niektórych miejscach może odmówić nam posłuszeństwa – nagle może on się rozładować, albo stracić zasięg i co wtedy? Trzeba być przygotowanym na taką okoliczność.

Jeżeli z kolei postawimy na podróżowanie z dziećmi, musimy dostosować do tego wybór miejsca, czy też transportu. Pamiętajmy, że dziecku trzeba zapewnić zupełnie inne warunki. Przede wszystkim należy pamiętać o bezpieczeństwie. Nie powinno się zabierać dzieci w miejsca, których samemu zbyt dobrze się nie zna. W końcu jesteśmy tutaj za nie mocno odpowiedzialni. One muszą czuć przy nas bezpieczeństwo, a cała wyprawa musi sprawiać im radość.

Jeżeli nie byli Państwo w tym roku jeszcze na żadnych wakacjach, serdecznie zapraszamy do ośrodka wypoczynkowego Puszczyk. Bliższe poznanie Sierakowa z pewnością będzie dla Was miłym doświadczeniem.

Zadzwoń i zarezerwuj