OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Podróżowanie z dziećmi

sie 2, 2019Uncategorized0 komentarzy

Rodzice mają na co dzień mnóstwo obowiązków związanych z pracą, a także z prowadzeniem domu. Wszystko to powoduje, że często są oni zniechęceni do tego, by jakość ciekawie zorganizować czas dla całej rodziny. Brakuje im sił, chęci, a przede wszystkim wolnych chwil na coś takiego. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wyjazd rodzinny.

1. Miejsce na podróż i etap pakowania
Podczas wyprawy życie rodzinne niewątpliwie staje się bogatsze o wspólne doświadczenia. Dzieci mogą wtedy sporo dowiedzieć się od swoich rodziców, a ci mają w końcu czas na to, by coś im pokazać i czegoś je nauczyć. Ci zaś nauczą się od swoich pociech z pewnością sporo radości.
W zorganizowaniu wspólnej wycieczki ważne jest to, aby mieć na nią plan, dzięki któremu każdy powróci z niej szczęśliwy.

Po 1. należy właściwie przemyśleć miejsce na daną podróż. Od niego wiele zależy – znajdujące się tam atrakcje, panujący klimat, miejsca hotelowe. Wszystkie te kwestie powinny być bardzo dobrze przemyślne, gdyż od nich zależeć będzie samopoczucie rodziny i odczuwany komfort. Zabierając na podróż małe dziecko, trzeba wybierać takie hotele, czy pensjonaty, których umeblowanie będzie specjalnie do niego dostoswane. Mamy na myśli dostępność tam łóżeczka, czy też krzesełka do jedzenia. Również pod uwagę trzeba wziąć wszelkie zagrożenia chorobowe, które dla tych najmłodszych osób mogą być groźniejsze, niż dla dorosłych. Warto też upewnić się co do tego, czy w danej miejscowości znajdują się jakieś punkty medyczne, a jeśli tak to wziąć to pod uwagę wybierając miejsce noclegowe.
Kolejna kwestia to oczywiście bagaż. Tutaj najlepiej rozważyć 2 opcje – torby podręcznej oraz bagażu właściwego. Duże znaczenie ma to, co zapakujemy do torby podręcznej i zależy to od wieku dziecka. Jeżeli w grę wchodzi małe dziecko, w takiej torbie musi znaleźć się właściwa ilość pieluch, chusteczek, dodatkowa bielizna, apteczka, jedzenie, picie oraz zabawki, które uprzyjemnią dziecku podróż.

2. Transport na podróż z dzieckiem
Ta kwestia zazwyczaj uwarunkowana jest ilością posiadanych pieniędzy.
Podróżując z dzieckiem pociągiem, z pewnością zapewni mu się niemałą atrakcję. W końcu będzie ono mogło tam swobodnie się bawić, przemieszczać i obserwować. Wybierając tą właśnie opcję, warto zorganizować wszystko tak, aby zapewnić rodzinie jak najmniej przesiadek. Decydując się na podróż autobusem trzeba wiedzieć, że będzie to najmniej korzystna opcja. Tutaj ciężko będzie umieścić dziecko w foteliku, nie znajdują się również toalety, a komfort w poruszaniu się jest raczej mały. Podróżować można również samochodem i to chyba najlepsze rozwiązanie. Będzie można robić przerwy w dowolnym momencie i nie będzie się od niczego uzależnionym. Oczywiście dziecku trzeba zapewnić fotelik.

Podróżowanie z dziećmi ma wiele zalet. Pozwala rodzinie bardziej zbliżyć do siebie, umożliwia spędzenie ze sobą większej ilości czasu w bardzo zróżnicowany sposób. Na pewno wyjdzie więc na dobre całej rodzinie.

My zapraszamy wszystkie chętne rodziny z dziećmi na podróż do Sierakowa, gdzie na każdego czeka mnóstwo atrakcji – zarówno dla osób młodszych jak i starszych. Tutaj polecamy Państwu nasz ośrodek wypoczynkowy Puszczyk – znany z czystych, eleganckich pokoi, przemiłej atmosfery, profesjonalnej obsługi i smacznego jedzenia 😊

Zadzwoń i zarezerwuj