OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Podróże to również czas nauki

paź 18, 2017Uncategorized0 komentarzy

Wycieczki w różne miejsca potrafią zmienić punkt widzenia człowieka na różne sprawy. Niekiedy całkowicie zmienia się ludzkie myślenie, kiedy nagle doświadczamy tego, że nauczyliśmy się czegoś nowego o świecie, a przy okazji o nas samych. Czasem nawet odkrywamy siebie na nowo, kiedy np. stajemy przed konkretnymi sytuacjami pierwszy raz w życiu i musimy działać impulsywnie. Przełamuje niekiedy pierwsze lody, odkrywamy, że jesteśmy odważni i możemy tak naprawdę więcej, niż do tej pory nam się wydawało. Uczymy się na jakiś czas żyć w innym świecie, poznajemy nowe zwyczaje i czasem nawet podróże inspirują nas do tego, by po powrocie do domu dokonać pewnych zmian w życiu. Oczywiście z takich podstawowych kwestii, to na przyszłość potrafimy lepiej rozplanować budżet na każdy kolejny wyjazd, wiemy, że czasem najlepiej wcześniej przygotować sobie dokładny plan na spędzanie czasu, inaczej podchodzimy do kwestii pakowania walizek i do wielu innych organizacyjnych spraw. A cała ta wiedza dzięki podróżom.

Podróżowanie pomaga nam niekiedy stawać się kimś lepszym!
Stajemy się po pewnym czasie specjalistami podróżowania! Nie czujemy takiego zagubienia, jak na początku, gdzie zastanawiamy się, jak czytać np. rozkłady jazdy autobusów, czy którymi szlakami wybrać się na wyprawy. Potrafimy lepiej ocenić sytuację, co do warunków atmosferycznych, stawiając na bardziej stosowną odzież itp. Każda nasza kolejna podróż pod tym względem przebiega lepiej.

O wiele lepiej potrafimy też rozplanować budżet. Najgorsza sytuacja to chyba taka, gdy wyjeżdżamy na jakiś czas i dostrzegamy, że za chwilę zabraknie nam pieniędzy, a przecież jesteśmy w zupełnie obcym miejscu. Jednak czasem taka sytuacja jest dobra, bo uczy nas na przyszłość tego, że lepiej zabrać ze sobą wszystkiego więcej i przywieźć z powrotem to do domu, niż martwić się, jak sobie poradzimy.

Uczymy się tego, w jaki sposób lepiej się zrelaksować i zachować elastyczność.
Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, plan na wyjazd to czasem dobre rozwiązanie. Przynajmniej nie będziemy czuli zagubienia w obcym miejscu. Kiedy wcześniej mniej więcej zorientujemy się w kwestii różnych atrakcji i najważniejszych punktów w miejscu, do którego jedziemy, nasz pobyt tam będzie dla nas łatwiejszy. Nie będziemy stresować się, że nie znamy okolicy i nie wiemy, co ze sobą zrobić, ale skupimy się tylko na relaksie.

Oczywiście nauczymy się też tego, jak zacząć rozmawiać.
O komunikację z nieznajomymi ludźmi czasem trudno, a są sytuacje, gdzie jest ona konieczna. Zapytanie przychodnich turystów o drogę, czy też zwykłe zapoznanie się z osobami nocującymi w tym samym ośrodku wypoczynkowym to możliwość nawiązania nowych kontaktów i rozwijania umiejętności komunikacyjnych, co wychodzi na dobre nawet w codziennym życiu.

Dzięki podróżom można też przekonać się o tym, jak czasem drobiazgi mają ogromną wagę. Wystarczy, że w podróży zabraknie nam czegoś, co na co dzień lubimy używać, do czego jesteśmy przyzwyczajeni – a łatwo możemy poczuć dyskomfort psychiczny. Wydaje nam się, że coś może nam się zupełnie nie przydać i tego nie zabieramy, ale jak jesteśmy do tego przywiązani, to może nam tego brakować.
Dzięki podróżom zaczynamy doceniać chwile, gromadzimy ogrom wspomnień i stajemy się bardziej sentymentalni. Warto podróżować!

Zadzwoń i zarezerwuj