OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Jakie trendy obowiązują w dzisiejszej turystyce?

sie 30, 2019Uncategorized0 komentarzy

Turystyka ewoluuje jak wiele innych różnych sfer życia. Wielokrotnie nas zaskoczyła i z pewnością to jeszcze nie koniec. Aktualnie popularne stają się w tym obszarze kolejne trendy, o których w dawnych czasach nawet byśmy nie pomyśleli.

Ciekawym sektorem jest m.in. turystyka ekstremalna. Modne są przeróżne jej rodzaje. Wielkie jest zainteresowanie turystyką wodną, lądową, wysokościową, a także powietrzną. Jeśli chodzi o turystykę wodną, tu turyści często stawiają na windsurfing, nurkowanie i kajakarstwo górskie.
Wśród sportów uprawianych na lądzie, pożądaną dyscypliną jest ekstremalna jazda na motocyklu, paintball i trekking.
Turystyką wysokościową określa się każdy rodzaj skoku, np. na bungee. Do sportów uprawianych w powietrzu oczywiście należy lot balonem, paralotnią, a także skoki spadochronowe z różnych wysokości.

W dzisiejszych czasach powszechna jest też turystyka cmentarna oraz medyczna. Turystyka cmentarna – jak łatwo się domyślić wiąże się ze zwiedzaniem cmentarzy. Z uwagi na to, że takiego miejsca nie można uznać za szczególnie atrakcyjne pod względem turystycznym, ten rodzaj turystyki można określić jako ekstremalny.
Niektórych ludzi fascynują wędrówki po różnych cmentarzach, np. takich, gdzie pochowane są jakieś znane, znaczące osoby. Fani muzyka, malarza, czy aktora, który już nie żyje, z wielkim zainteresowaniem odwiedzają jego pochówek. W naszym kraju powszechnym cmentarzem jest ten, znajdujący się w Szczytnie. Pochowany został tam muzyk zespołu Czerwone Gitary. Przy jego grobie czuwają bliscy mu niegdyś osoby, miłośnicy jego twórczości, jego najwięksi fani, osoby, z którymi kiedyś współpracował w zespole. Poza granicami naszych krajów znany cmentarz znajduje się w Nowym Orleanie.

Turystyka medyczna jest szczególnie uwielbiana przez kobiety. Odpoczynek w jej ramach związany jest z szeregiem odprężających zabiegów upiększających, ale także dla odważnych – z operacjami plastycznymi, które w dzisiejszych czasach są już bardziej tolerowane. Są znane na całym świecie i coraz więcej ludzi poddaje im się.

Oczywiście bardzo znanym rodzajem turystyki jest także turystyka poznawcza. W jej ramach turyści wyruszają na dalekie wyprawy, w miejsca nieznane im. Chętnie poznają nowe zabytki, obiekty i zdobywają nowe historyczne informacje na ich temat. Zaspokajają oni wówczas swoją ciekawość na ich temat w pożądanym przez siebie obszarze. Turystyka poznawcza dzieli się na przyrodniczą, krajoznawczą, kulturową, etniczną, festiwalową i inne. Jest ona więc dość obszerna. Turyści decydują się na wybrany jej typ w zależności od swoich potrzeb, zainteresowań. Wśród nich można wyróżnić miłośników przyrody, poznawania różnych krajów, narodowości, miłośników przebywania na festiwalach, koncertach, a więc osoby, które lubią ten klimat, ten rodzaj muzyki, są otwarte na nowe znajomości i wiele innych.

Sądzimy, że turystyka to taka dziedzina życia, która jak najbardziej powinna się rozwijać i zyskać zainteresowanie nowych osób. W końcu wszelkie wyprawy uczą czegoś nowego, kształcą nasz umysł, naszą osobowość, pozwalają wiele doświadczyć, wiele zobaczyć, przeżyć ciekawe, niezapomniane przygody. Dostarczają wiele radości i przyjemności. Podczas nich można odpocząć od zwykłej codzienności. Każdy może podróżować w taki sposób, jaki chce. Panuje tutaj całkowita dowolność.

W tym miejscu pragniemy zaprosić wszystkich turystów do Sierakowa, by móc spotkać się z tutejszą urzekającą naturą, zobaczyć wiele cennych obiektów, zażyć świeżego, zdrowego powietrza i przeżyć miłe chwile w naszym ośrodku wypoczynkowym Puszczyk.
Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń i zarezerwuj