OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Jakich zasad należy przestrzegać podczas pobytu na wakacjach?

sie 20, 2019Uncategorized0 komentarzy

Niedawno rozpoczęły się wakacje, wiele osób planuje w związku z tym dłuższy wyjazd w celach wypoczynkowych. Aby wakacyjny wyjazd był w pełni efektywny i pozwolił turystom całkowicie zregenerować się i odzyskać siły, muszą oni wiedzieć, jakie są podstawowe zasady, których trzeba przestrzegać podczas pobytu na takim wyjeździe.
Na wakacyjny wyjazd w czasie lata zwykle każdy czeka z utęsknieniem i dokładnie planuje go kilka miesięcy wcześniej. Zazwyczaj kojarzy on się wszystkim z relaksem i przyjemnym wypoczynkiem. Każdemu turyście zawsze zależy na tym, by ten precyzyjnie zaplanowany czas mógł wypaść idealnie. Niestety w czasie lata dochodzi tak naprawdę do największej liczby wypadków z racji tego, że nie każdy jest niekiedy świadomy, jakich dokładnie zasad powinien przestrzegać. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym wpisem, w którym przedstawimy Państwu te właśnie zasady.

O przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa tak naprawdę należy pamiętać już w momencie pakowania walizek. Należy spisać sobie numery tel. do wszystkich najważniejszych służb ratowniczych, a także numer ICE – czyli numer do osoby, która ma zostać powiadomiona o naszym wypadku. Ponadto należy również właściwie schować i zabezpieczyć dokumenty i pieniądze.

Istotne znaczenie ma również ubezpieczenie, o którym każdy dokładnie powinien pomyśleć przed wyjazdem. Jego rodzaj jest inny w zależności od określonych planów wakacyjnych. Warto jeszcze w domu sprawdzić też, jakie punkty medyczne znajdują się w okolicy miejsca, w którym zamierzamy odpoczywać.

Należy również bardzo dokładnie spakować apteczkę. Muszą w niej znajdować się środki opatrunkowe, a także leki doraźne, które pomagają przy najczęstszych dolegliwościach. Trzeba uwzględnić tu leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, pomagające w przypadku wystąpienia problemów żołądkowych, a także wszystkie pozostałe, których przeważnie używamy na co dzień. W apteczce nie może też zabraknąć środków chroniących przed owadami oraz środków łagodzących podrażnienia w miejscu ukąszenia. Przydatne będzie też wapno, które warto wypić, gdy wystąpi jakaś delikatna reakcja alergiczna. Osoby, które na co dzień przyjmują jakieś leki, muszą oczywiście zabrać je ze sobą w ilości, która wystarczy im przez cały okres pobytu.

Jeśli chodzi o transport – w przypadku krótszego wyjazdu, na który nie zamierzamy zabrać ze sobą ogromnej ilości rzeczy, warto postawić na samochód, albo na środki komunikacji publicznej.
Kiedy postawimy na pociąg, albo autobus, oczywiście nie spuszczajmy z oka naszego bagażu. Starajmy się nie opuszczać przedziału wagonu, zostawiając bagaż bez opieki, podczas postoju autobusu, także nie opuszczajmy go, zwłaszcza wtedy, gdy jest on otwarty i każdy w każdej chwili może do niego wejść.
Nikt z pewnością nie chciałby utracić bagażu podczas podróży na wakacje. Już na tym etapie wiadome by było, że nie będzie to najlepszy wyjazd. Korzystniejszą opcją jest więc chyba postawienie na samochód. Tutaj jednak warto wyjechać odpowiednio wcześniej, aby nie martwić się później, że nie dojedziemy na czas, bo np. drogi są zbyt zakorkowane.

Co do tego, jakie konkretnie wybierzemy miejsce na wakacyjny wypoczynek, zależy to przede wszystkim od naszych upodobań i możliwości. Jeśli chcą Państwo udać się w spokojne, atrakcyjne turystycznie miejsce, polecamy Wam Sieraków Wielkopolski noclegi, na terenie ośrodka Puszczyk, który jest usytuowany w pobliżu jeziora Lutomskiego.

W związku z tym przedstawimy Wam kilka zasad odnośnie spędzania czasu nad wodą.
W czasie kąpieli w jeziorze turyści najczęściej napotykają na 2 typy zagrożeń – m.in. na przecenienie swoich umiejętności pływackich. Na pozór spokojna woda, niezbyt obszerne jezioro i bardzo dobrze zauważalny przeciwległy brzeg bardzo zachęcają do tego, by wskoczyć do wody i popłynąć. Pamiętajmy jednak, że aby przepłynąć dłuższą odległość, trzeba być w dobrej kondycji fizycznej. W przeciwnym wypadku zbyt szybko możemy się zmęczyć i może dojść do katastrofy.
Następne zagrożenie to skoki do wody. Niestety w wyniku takiej czynności każdego roku wiele osób umiera, albo zostaje kaleką. Do wody można skakać tylko tam, gdzie jest na to zezwolenie – pamiętajmy!

Sieraków Wielkopolski noclegi na terenie naszego ośrodka to bardzo ciekawe miejsce, w którym warto spędzić wakacje. Zwykle panuje tu cisza, świeże powietrze, a bliskość jeziora i atrakcji zapewnionych w centrum miasta powodują, że rozrywki tu nie brakuje.
Sieraków Wielkopolski noclegi to opcja spędzenia czasu w pobliżu jeziora, jednak przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nie powinno dojść tu do żadnych katastrof. W ośrodku Puszczyk mogą Państwo wypożyczyć profesjonalny sprzęt pływacki. Proponujemy także przejażdżkę bananem po jeziorze – pragniemy podkreślić, że zapewniamy także opiekę ratownika, który nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem turystów!

Zadzwoń i zarezerwuj