OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Jak przygotować się na upały w podróży?

cze 5, 2021Uncategorized0 komentarzy

Z racji tego, że po tych chłodniejszych porach roku nadciągnęła do nas fala upałów, podpowiadamy jak radzić sobie w takie ciepłe, słoneczne dni – w trosce o naszych gości, ale także wszystkich, którzy uwielbiają spędzać mnóstwo czasu na zewnątrz i podróżować.
Konieczną kwestią podczas upałów jest bardzo częste picie wody. Zalecana woda w tym przypadku to woda wysokozmineralizowana. Jest ona świetnym uzupełnieniem braków sodu oraz potrzebnych związków, jakie wydobywają się z nas, gdy się pocimy. Należy pić więc często i w dużych ilościach. Codzienna zalecana dawka w normalnych warunkach, powinna zostać w takiej sytuacji zwiększona przynajmniej o połowę.

Jeśli chodzi o jedzenie – należy jeść w mniejszych ilościach i bardziej lekko. Odstawmy tłuste, kaloryczne dania, zamiast zupy postawmy na chłodnik, a do diety włączmy wiele owoców i warzyw. Starajmy się także nie pić zbyt dużo alkoholu, nie palić papierów oraz nie pić napojów z kofeiną. Produkty te w warunkach, gdy na zewnątrz występują wysokie temperatury, mogą mieć zły wpływ na pracę naszego organizmu.

A co z ubiorem?
W upalne dni całkowicie zapominamy o grubych, ciemnych rzeczach. Chowamy je do szafy i wyciągamy wyłącznie te lekkie, przewiewny, wykonane z delikatnych materiałów. Starajmy się nie zakładać ubrań wykonanych ze sztucznych tworzyw oraz z jedwabiu. Stawiajmy na chłodne, jasne barwy. W takich ubraniach nasze ciało nie będzie aż tak bardzo podatne na pocenie się.

Bardzo ważna w upale jest także nasza skóra, którą wówczas powinniśmy właściwie chronić. Kiedy będziemy chcieli opalać się na słońcu, najpierw powinniśmy posmarować ciało kremem z filtrem, dzięki któremu nie będzie ono narażone na poparzenie promieniami słońca. Nie zapomnijmy o co 2 godzinnym smarowaniu ciała. Początkowo sięgnijmy po krem z większym filtrem, a gdy ciało przywyknie do słońca, możemy wybrać kosmetyk z mniejszym filtrem. Uważajmy również, jeśli na co dzień zażywamy różne leki – w połączeniu ze zbyt mocnym słońcem mogą one skutkować reakcjami uczuleniowymi. Porozmawiajmy więc o tym z lekarzem zwłaszcza przed wyjazdem na dłuższe wakacje.
Chrońmy także w tym czasie głowę i oczy. Nie wychodźmy na zewnątrz bez chustek, czy kapeluszy. Przydatne są wówczas również dobrej jakości okulary z filtrem UV ochraniającym oczy przez niekorzystnym działaniem słońca.
Pamiętajmy również o unikaniu skrajnych temperatur. W przypadku uprawiania sportów najlepiej stawiać na wczesne poranne albo późne wieczorne godziny. Jeżeli zauważymy u siebie symptomy świadczące o przegrzaniu organizmu – np. szybszy oddech, czy uczucie nudności – od razu skontaktujmy się z lekarzem pierwszej pomocy! Bagatelizowanie tego typu sytuacji może się naprawdę źle skończyć.

Jeżeli będą Państwo stosować się do powyższych zaleceń, wysokie temperatury nie powinny być Wam straszne, a wręcz przeciwnie – będziecie cieszyć się ładną, słoneczną pogodą. Lato to w końcu bardzo przyjemna pora roku, która daje nam mnóstwo możliwości. Nie jesteśmy wtedy zmuszeni siedzieć w domu i grzać się przy kominku, czy pod kocem, ale możemy wyjść na zewnątrz, spacerować, opalać się, cieszyć się życiem. Większość osób przyznaje, że to właśnie w lato ma najwięcej chęci w sobie. Należy tylko pamiętać o tym, by właściwie przygotować się na tą porę. Najlepiej zrobić to już teraz – co prawda lato jeszcze oficjalnie się nie zaczęło, ale panujące temperatury już teraz są bardzo wysokie.
Stosując odpowiednią ochronę ciała i organizmu, ciepła pora roku dla nikogo nie będzie groźna – tak samo jak przyjazd w tym czasie do naszego ośrodka wypoczynkowego Puszczyk, a wręcz przeciwnie. Będzie to dla Was przyjemnie spędzony czas, jesteśmy o tym przekonani.

Serdecznie zachęcamy Was do odwiedzenia naszego ośrodka w Sierakowie. Ta miejscowość turystyczna jest bardzo urokliwa, ponadto zawsze panuje tu zdrowe, świeże powietrze.
Sieraków noclegi tanie w Ośrodku Puszczyk to doskonała opcja na wakacje dla całej rodziny, czy znajomych. Obiekt jest bardzo wszechstronny i komfortowy. Gwarantujemy Państwu dobre warunki, pyszne posiłki i piękne widoki rozciągające się z okien każdego pokoju!

Sieraków noclegi tanie w Puszczyku polecają się na wakacje! Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń i zarezerwuj