OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Do Sierakowa warto przyjechać również jesienią!

paź 11, 2019Uncategorized0 komentarzy

Sieraków zasługuje na uwagę także jesienią – mówimy to z całkowitym przekonaniem. Okazuje się, że wcale nie trzeba daleko wyjechać na krótki urlop, by odpocząć, doświadczyć ciekawych atrakcji, pozwiedzać, dowiedzieć się czegoś nowego – jednym słowem, by przeżyć niesamowitą przygodę. W okolicach Poznania położony jest Sieraków Wielkopolski, który ma wiele do zaoferowania turystom o każdej porze roku.

Jesienią trzeba szczególnie zadbać o swoją aktywność fizyczną. Aby nasz umysł prawidłowo funkcjonował w czasie trwania tej nieco ponurej i niektórych dobijającej pory roku, musimy na bieżąco dostarczać naszemu organizmowi świeżego powietrza. Tej niezbędnej energii na pewno nie uda nam się zdobyć chowając się w domu. Warto zorganizować w tym czasie wyjazd z rodziną. Dlaczego akurat polecamy Sieraków? Ponieważ można tu bardzo dobrze wykorzystać swój wolny czas – zwłaszcza na powietrzu. Z pewnością nikt nie będzie się tu nudził, bo miasto ma wiele do zaoferowania. Znajduje się tu np. Rowerowa Przystań Turystyczna – co jeszcze bardziej zachęca do tego, by zabrać rowerowy, ubrać się cieplej i wybrać się z rodziną na długą, ciekawą przejażdżkę, tym bardziej, że nie brakuje tu szlaków rowerowych, jakimi można jeździć, zwiedzając przy okazji to miasto. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na takie przejażdżki w życiu codziennym. Aby podczas pobytu w Sierakowie turyści nie musieli z tego rezygnować, miasto zadbało o infrastrukturę rowerową, co dotychczas spotkało się tu z wielkim uznaniem.
Ponadto kolejną aktywną formą wypoczynku może być tu zbieranie grzybów. W końcu wiele osób uwielbia robić to hobbystycznie, a tak się składa, że Puszcza Notecka jest obecnie bardzo wzbogacona w grzyby. Sezon na nie rozpoczął się tu na dobre. Dla każdego grzybiarza taka wędrówka po tej Puszczy może być bardzo miłym doświadczeniem.

W mieście tym znajduje się Sierakowski Park Krajobrazowy, który dodatkowo podnosi walory krajobrazowe tego miasta. Sieraków słynie z urzekającej przyrody i bogactw natury, co można dostrzec m.in. na terenie tego Parku, który cechuje się także bogatą fauną. Na obszarze Parku znajdują się liczne lasy, rezerwaty przyrody, ścieżki dydaktyczne i liczne szlaki piesze, rowerowe, a nawet kajakowy. Wszystko to zachęca do przebywania na powietrzu i podziwiania tych bogactw. Pachnie tutaj świeżą naturą, przyrodą, a przyjemne szumy lasów ukajają myśli każdego. Aż chce się tu przebywać.

Zwiedzać tutaj można również Muzeum Zamek Opalińskich, Wieżę widokową, Kościół, Stado Ogierów i wiele innych ciekawych miejsc.
Ponadto w mieście nierzadko odbywają się też różne wydarzenia kulturalne – np. do Sierakowskiego Ośrodka Kultury co jakiś czas przybywają znani artyści, których występy można podziwiać. To dobra atrakcja na jesienny zimowy wieczór, podczas którego spacerowanie może nie być zbyt przyjemne.

Pomimo tego, że jesienią niechętnie wychodzimy z domu i niezbyt cieszymy się tą porą roku, Sieraków również teraz tętni życiem. Warto tu przyjechać, aby zaznać wiele pozytywnej energii i przeżyć bardzo miłe chwile.

Serdecznie zapraszamy do ośrodka wypoczynkowego Puszczyk, który znajduje się w bardzo dogodnej, urokliwej okolicy Sierakowa – na skraju Puszczy Noteckiej wśród lasów i jezior, w sercu Sierakowskiego Parku Krajobrazowego.
To tutaj maksymalnie wypoczniecie, odprężycie się i wzbogacicie się w nową wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim w moc energii, z którą powrócicie do Waszych domów!

Zadzwoń i zarezerwuj