OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Codzienność po wakacjach, czyli powrót do pracy

sie 9, 2019Uncategorized0 komentarzy

Chyba nikt z nas nie lubi, gdy zbliża się czas powrotu z wakacji. Na miejscu przecież czeka na nas tak wiele obowiązków związanych z domem i z pracą. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i niestety nie mamy na to wpływu. W końcu urlop nie może trwać wiecznie, chociaż chyba nikomu by to nie przeszkadzało. Po przyjeździe z wakacji najtrudniejszy jest niewątpliwie powrót do pracy. Zwłaszcza, gdy decydujemy się na to od razu po dotarciu do domu. Niełatwo jest się przestawić z leniwych, beztroskich dni na te pełne obowiązków od rana do wieczora. Na chwilę odzwyczailiśmy się od ustawiania budzika, a tu niestety znów trzeba do tego powrócić. Pogarsza to nieco nasze samopoczucie, jednak w dzisiejszym wpisie przedstawimy sposób na efektywne radzenie sobie w pierwszych dniach po wakacjach.
Przewadze ludzi potrzeba przynajmniej 1,5 dnia na to, aby powrócić do zawodowej kondycji, w jakiej było się przed wyjazdem na wakacje. Każdy wraca z nich oczywiście wypoczęty i zregenerowany, ale także przyzwyczajony do trochę wolniejszego tempa życia. Trudno o to, by od razu ruszyć o siłach po urlopie. Podjęcie się tak wzmożonej pracy, może doprowadzić nas do frustracji oraz zniecierpliwienia. Jednak mimo wszystko można wyróżnić pewne metody na to, aby powrót do codziennej rzeczywistości po wakacjach był bezbolesny.

Przed urlopem
Każdy, kto dopiero zamierza udać się na urlop, powinien od razu zapewnić sobie bezpieczny start po wakacjach. Najlepiej sporządzić listę obowiązków, które mają wykonać nasi zastępcy podczas naszej nieobecności, ale też listę dla nas, na której znajdzie się wszystko to, co musimy zrealizować po powróćcie. Można również od razu przesłać maile, w których w odpowiedzi zwrotnej otrzymamy informacje, jakie będą nam pomocne po wakacjach. Maile będą mogły przychodzić na naszą skrzynkę firmową podczas naszej nieobecności.

Wakacje za pasem
Jeżeli udajemy się na wakacyjny wyjazd, powinniśmy uwzględnić kwestię powrotu i zapewnić sobie jeszcze choć 2 dni, które spędzimy w domu. Pomoże nam to lepiej odnaleźć się po przyjeździe w zwykłej codzienności. Będziemy mogli powoli przygotowywać się w tym czasie do powrotu do pracy, poprzez np. chodzenie spać o wcześniejszej godzinie.

Zachowajmy łagodność wobec siebie
W pierwszy dzień po urlopie najlepiej udać się do pracy wcześniej. Pomoże nam to zaaklimatyzować się w niej i bardziej się oswoić, zanim rozkręci się tam typowy ciężki dzień. Na spokojnie przejrzymy skrzynkę pocztową, odczytamy maile, odsłuchamy pocztę głosową. Dużym plusem będzie wspomniana już przygotowana wcześniej lista z zadaniami, którą wówczas będzie można znów w spokoju przejrzeć. Nie zrażajmy się jednak tym, że nasze tempo w tym dniu będzie wolniejsze – to zupełnie normalne. Na szczęście z reguły najgorszy jest tylko pierwszy dzień. Na pewno każdy zrozumie naszą sytuację.

Nie traćmy wakacyjnego nastroju
Po wyjściu z pracy z reguły każdy ma przed sobą jeszcze małą połowę dnia, którą warto wykorzystać. Można wówczas zaprosić znajomych na kawę i wspólnie przejrzeć zdjęcia z urlopu, czy zwyczajnie porozmawiać na świeżym powietrzu. Pomoże nam to dłużej zachować zdobytą na wakacjach energię!

Jeżeli wakacyjny wyjazd dopiero przed Wami, serdecznie zapraszamy do Sierakowa, a konkretnie do naszego ośrodka wypoczynkowego Puszczyk!

Zadzwoń i zarezerwuj