OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

W jakim miesiącu najlepiej wybrać się na tegoroczny urlop?

mar 20, 2023Uncategorized0 komentarzy

Jak wszyscy zdążyli już dostrzec, słoneczne, przyjemne lato przyszło do nas w tym roku naprawdę wcześnie, bo na początku czerwca. Od kilku tygodni wszyscy możemy cieszyć się sprzyjającą pogodą i planować, jak najlepiej ją wykorzystać. Jednak jak wiadomo, pogoda to najbardziej niepewne zjawisko. To, że teraz jest bardzo ładnie, nie oznacza, że za tydzień, czy miesiąc będzie dokładnie tak samo. Można jednak opierać się na prognozach wydawanych przez synoptyków i na podstawie tego zaplanować najlepszy czas na urlop.

Synoptycy podają, że w tym roku zarówno lipiec jak i sierpień będą ładnymi pod względem pogody miesiącami. To będzie naprawdę ciepłe, słoneczne lato, jednak nie obędzie się też bez opadów deszczu i burz. Niekiedy można też spodziewać się silnych wiatrów, gradu i miejscowych podtopień. Mimo tego, że całe lato ma być ładne, to jednak sierpień zasługuję na większą uwagę w tym roku, ponieważ ma być zdecydowanie korzystniejszym miesiącem i to właśnie w czasie jego trwania najlepiej zdecydować się na wakacyjny wyjazd. Lipiec niestety będzie chłodniejszy. Ponadto wtedy będą częściej występować burze, a także miejscowe podtopienia. Sierpień z kolei ma być upalny i suchy. Temperatury będą wówczas wyższe od tych panujących w lipcu.
Jeżeli więc w dalszym ciągu nie wybraliście ostatecznego terminu na urlop, zalecamy Wam abyście postawili na ten drugi miesiąc wakacji. Pogoda będzie wtedy bardziej sprzyjała przyjemnemu wypoczynkowi na zewnątrz, o którym bez wątpienia marzy każdy z nas. W końcu na czas wakacji opuszczamy swoje stałe otoczenie, po to by poznać jakieś inne miejsce, móc trochę pozwiedzać, podziwiać uroki innych miast. Niewątpliwie jest potrzebna do tego odpowiednia pogoda. Nikt raczej nie zdecyduje się na spacer w burzy i będzie wtedy zmuszony zostać w pokoju, w którym się zatrzymał. Z pewnością nie będzie to wtedy wypoczynek, który mógłby kogokolwiek satysfakcjonować.

Jeżeli jednak urlop w pracy macie już zarezerwowany na lipiec, wybierzcie na wypoczynek miejsce, w którym występujące niekorzystne warunki atmosferyczne nie będą Wam zagrażać, a także ośrodek, w którym będziecie mieć zapewnione jakieś ciekawe atrakcje pod dachem.
Idealnym wyborem w takiej sytuacji będzie Sieraków noclegi domki na terenie ośrodka Puszczyk. Jeśli pogoda nie pozwoli Wam czerpać z uroków tego miejsca, będziecie mieli możliwość skorzystania z szeregu atrakcji dostępnych w naszym ośrodku, dzięki czemu nie będzie Wam nudno. Warto mieć też nadzieję na to, że prognozowane warunki atmosferyczne nie sprawdzą się i również w lipcu będziecie mogli odpoczywać na świeżym powietrzu. Wówczas również warto wtedy być w Sierakowie i przekonać się o wszystkich urokach tego miejsca.

Wszystkim, którzy na wakacyjny wyjazd wybrali lipiec, przedstawiamy zasady odnośnie tego, jak należy zachować się podczas burzy:
– nie należy chować się pod drzewami, latarniami, czy też słupami energetycznymi
– jeżeli ktokolwiek będzie znajdował się na otwartej przestrzeni, a w okolicy nie będzie żadnego bezpiecznego schronienia, należy kucnąć i bardzo blisko zbliżyć do siebie stopy
– należy unikać włączonych instalacji elektrycznych
– jeżeli burza wystąpi, gdy ktoś będzie przebywał w wodzie – jak najszybciej trzeba ją opuścić
– podczas pobytu w górach należy wówczas unikać szczytów i grani
– podczas wędrowania grupowego, trzeba rozproszyć się na odległość choćby kilkudziesięciu metrów.

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, jeżeli zamierzają Państwo wyjechać w lipcu, głównie dlatego, bo właśnie tak wypada Wam urlop w pracy, unikajcie miejsc, w których niekorzystne warunki pogodowe mogłyby szczególnie Wam zagrażać. Jeśli nie macie wybranej jeszcze konkretnej miejscowości, odradzamy w lipcu wyjazd nad morze, czy też w góry, ponieważ jak wynika z powyższych przedstawionych zasad, burza może być szczególnie niebezpieczna dla turystów właśnie w tych miejscach.

Sieraków noclegi domki na terenie Ośrodka Puszczyk to jednak bardzo przyjemne miejsce na wypoczynek w każdej sytuacji. Tutaj nawet w razie nie pogody nie będą się Państwo nudzić, ponieważ oferujemy specjalne atrakcje, które uprzyjemnią Wam pobyt u nas. Gwarantujemy, że u nas nic Wam nie grozi. Ponadto spróbujemy Wam udowodnić, że wyjazd wypoczynkowy w lecie, nawet gdy pogoda za oknem nie jest zbyt atrakcyjna, także może być udany.
Sieraków noclegi domki na terenie Ośrodka Puszczyk polecają się na wakacyjny urlop! Zapraszamy rodziny z dziećmi, grupy znajomych, pary.. 😊

Zadzwoń i zarezerwuj