OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Sposoby na efektywny odpoczynek

lip 5, 2019Uncategorized0 komentarzy

Lista czynności, którym można się poddać podczas wakacji jest bardzo długa. Wszystko zależy od tego, co kto lubi robić. Możemy np. postawić na zwiedzanie nieznanych nam miejsc, jazdę na rowerze, chodzenie do kina, spędzanie czasu z rodziną i znajomymi. Można skupić się w tym czasie na rozwijaniu swoich pasji. Wakacje letnie to z pewnością najbardziej uwielbiany przez wszystkich czas. Ich ogromnym plusem jest ładna pogoda na zewnątrz, która daje nam ogromne możliwości i warto to jak najlepiej wykorzystać. Jeżeli lubimy przyjemne lenistwo, możemy wyjechać nad morze, z kolei jeśli w tym miejscu zdecydowanie przeszkadza nam tłum turystów i hałas, ponadto wolimy spędzać czas bardziej aktywnie, można postawić na góry. Jednak pobyt tam wiąże się praktycznie z ciągłym wędrowaniem, które bywa trochę męczące, przez co nie zawsze to miejsce jest wybierane na wakacyjny pobyt. Ponadto pobyt w górach wymaga od turystów dobrej orientacji w terenie, bywa niebezpieczny. Na dalsze wyprawy mogą pozwolić sobie tylko doświadczeni turyści. Pogoda też lubi zaskakiwać i ładny, słoneczny dzień, nagle może zrobić się deszczowy, co stanowi przeszkodę w wędrowaniu. A więc można wybrać się w zupełnie inne miejsce, które jest bogate pod względem turystycznym, ciche, niegroźne i które również ma wiele do zaoferowania. Mamy na myśli Sieraków.

Co można robić w tym właśnie miejscu? Miłośnicy zwiedzania i podziwiania ciekawych obiektów mogą cały dzień poświęcić na wędrowanie po mieście, w którym zobaczą m.in. Synagogę, Kościół ewangelicki, dawny szpital Św. Ducha, czy też pozostałość Zamku Opalińskich. Obecnie można zwiedzać tutaj Muzeum Zamek Opalińskich. Turyści mogą w Sierakowie skorzystać z szeregu różnorodnych atrakcji turystycznych. Oprócz wymienionych, w tym mieście znajdują się też kręgielnie, Stado Ogierów rasy wielkopolskiej, czy też Dziesięcioprzemysłowy most, który biegnie przez Wartę i łączy centrum Sierakowa z przedmieściem Piaski. Ponadto umożliwia dojazd do Puszczy Noteckiej. W Sierakowie można również podziwiać Młodzieżową Orkiestrę Dętą Vivat.
Znajduje się tu oczywiście również Jezioro Jaroszewskie, nad którym wyznaczono 2 letnie kąpieliska – Plażę Miejską nad Jeziorem Jaroszewskim oraz Kąpielisko Centralnego Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego TKKF.

Nie brakuje tu także atrakcji przyrodniczych dla wszystkich miłośników natury. Znajduje się tu Rezerwat przyrody Buki nad Jeziorem Lutomskim, Puszcza Notecka, dolina rzeki Warty, pomnik przyrody – dąb szypułkowy, pomnik przyrody – dąb Józef, Sierakowski Park Krajobrazowy.

Na terenie Sierakowa działa komunikacja miejska, która umożliwia sprawne przemieszczanie się w konkretne miejsca. Oprócz walorów turystycznych, opisywane miejsce jest bardzo urokliwe i spokojne. Można w nim efektywnie wypocząć i stworzyć tu wiele ciekawych wspomnień. To idealne miejsce dla każdego, kto marzy o odpoczynku od ulicznego zgiełku.

Jeżeli zdecydujecie się na wakacje właśnie w tym miejscu, polecamy Wam na pobyt Sieraków domki na terenie naszego ośrodka Puszczyk. Dlaczego? Głównie ze względu na lokalizację. Tak się składa, że nasz ośrodek umiejscowiony jest na skraju Puszczy Noteckiej w otoczeniu lasów i jezior na czystym, ekologicznym obszarze. Znajduje się on w kompleksie leśnym między jeziorem Jaroszewskim a Lutomskim. Od pobliskich ośrodków wypoczynkowych nasz wyróżnia się tym, że jako jedyny umieszczony jest w pobliżu Rezerwatu Buków nad Jeziorem Lutomskim! Odnajdują tu Państwo prawdziwą oazę spokoju, który w połączeniu ze świeżym powietrzem i otaczającą przyrodą, ukoi Wasze myśli i zregeneruje zmęczony organizm! Oczywiście na terenie ośrodka także oferujemy szereg atrakcji, m.in. boisko do siatkówki, salę bilardową, czy też taneczną, kryty basen. Ponadto mogą wypożyczyć u nas Państwo sprzęt do pływania. Każdego dnia serwujemy także pyszne dania.

Sieraków domki na terenie naszego ośrodka to praktycznie urządzone, schludne i przytulne miejsce, które idealnie nadaje się na wakacyjny wypoczynek! Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń i zarezerwuj