OŚRODEK WYPOCZNKOWY W SIERAKOWIE

DOMKI letniskowe, APARTAMENTY, POKOJE

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adres

ul. Słowicza 18
64-410 Sieraków

Mail

puszczyk@puszczyk.pl

}

Telefon

+ 48 601 885 397

Ruch na świeżym powietrzu

mar 6, 2023Uncategorized0 komentarzy

Wiosna to z pewnością czas, kiedy każdy ma ochotę na nieco więcej. Rodzice chętniej wychodzą na spacery z dziećmi, którym ogromną radość sprawia otaczające bogactwo przyrody. Koniec zimy oznacza budzenie się do życia, ale również większą moc do działania. Potrafimy nawet w tygodniu znaleźć trochę czasu, by jakoś przyjemnie spędzić go z najbliższymi. Mamy coraz dłuższe dni i potrafimy nawet lepiej zorganizować sobie wtedy czas. Z tak pięknej pogody trzeba przecież skorzystać.

Wiosną czujemy w sobie więcej sił, ponieważ bardzo dobrze wpływają na nas promienie słoneczne – bardzo ciepłe, pełne blasku rozpromieniają nasze twarze. Które dziecko nie lubi takich wojaży na zdrowym powietrzu? Oczywiście wszystkie za tym przepadają. Jest to ogromny plus dla rodziców, którzy mogą wtedy wypocząć i zrelaksować się.

Kiedy spacerujemy z dziećmi nie czujemy wyrzutów, że spędzają one dużo czasu na oglądaniu telewizji oraz znajdujemy wytłumaczenie na to, że nie chodzimy na siłownię.

Aby jednak przyjemnie spędzić czas na zewnątrz, najlepiej zaplanować sobie, co dokładnie będziemy robić. Możemy wybierać wśród wielu zabaw, które z pewnością wszystkim sprawią radość i dodadzą energii.

 

Sport bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Aktywność na świeżym powietrzu dostarcza energii, radości, przyczynia się też do tego, że łatwo pokonujemy przeszkodę. Sport pozytywnie wpływa również na nasz wygląd, ciało i umysł. Wiąże się on także z wysiłkiem umysłu, własnych chęci oraz motywacją. Przyzwyczajając dzieci do zdrowego trybu życia, wprowadzamy je w dobry na przyszłość nawyk.

Spacery są bardzo przyjemne, jednak czasem potrafią być trochę nudne dla dzieci. Warto więc nieco je urozmaicić, aby sprawiały większą frajdę.

Można m.in. zaproponować swoim dzieciom zabawę w chowanego. Rozrywka ta od bardzo długiego czasu jest bardzo popularna i lubiana przez najmłodszych. Zabawa ta musi być oczywiście dopasowana do możliwości dzieci – w zależności od ich wieku.

Kolejną zabawą może być berek. Dzieci będą wtedy trenować wytrzymałość, a rodzice formę. Rozrywka ta będzie oczywiście lepsza, gdy zorganizowana zostanie na większej przestrzeni.

Ciepło – zimno to następna propozycja zabaw z dziećmi. Odbywa się ona na prostych zasadach i jest świetnym sposobem na aktywność na świeżym powietrzu. Wykorzystuje się do niej dany przedmiot, które dziecko szczególnie lubi, chowa się go gdzieś i motywuje dziecko, by je znalazło, dając mu pewne wskazówki.

Starszym dzieciom proponujemy także zabawę w patyczki sportowe. Jest to świetna propozycja dla miłośników sportu.

Na świeżym powietrzu można naprawdę bardzo ciekawie spędzić czas – biegając, grając w piłkę, w gry, jeżdżąc na rowerze itp. Możliwości jest mnóstwo. Wybierając daną aktywność trzeba jednak dostosować ją do możliwości dziecka.

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na przyjazd do naszego ośrodka wypoczynkowego Puszczyk. Otacza go bardzo urokliwa okolica, która daje najlepsze warunki na ruch na świeżym powietrzu.

Zadzwoń i zarezerwuj